O NÁS

V SKRATKE

Náš tím TSUNAMI Záhorská Bystrica, ktorého zakladateľom je občianské združenie ŠK Hargašova Záhorská Bystrica, patrí medzi najúspešnejšie na Slovensku. S bohatou históriou od roku 2006, fungujúcou štruktúrou a aktívnym prístupom v práci s mládežou, sme si vybudovali silné postavenie a reputáciu. Reprezentuje nás viac ako 200 členov a počet aktívnych hráčov a hráčiek každým rokom narastá. Náš mužský A-tím a juniori hrajú vo svojich kategóriach najvyššie súťaže v rámci Slovenska. Mladšie kategórie sú pravidelnými účastníkmi domácich a medzinárodných turnajov. Výsledky aktívnej práce s hráčmi vo všetkých kategóriach, od najmenších detí v prípravkách až po mužskú kategóriu, sa odzrkadľujú účasťou našich hráčov vo výberoch mužskej a juniorskej reprezentácie na Majstrovstvách sveta vo florbale.

 

HISTÓRIA

Od roku 2011 sa už naši hráči začali predstavovať v mužskej extralige, kde nastupovali za klub zo susedného mesta - Stupavy. V sezóne 2013/2014 sa hráči klubu FBK Bogdau Stupava a Tsunami Záhorská Bystrica spojili a vznikol názov Tsunami Stupava, ktorý pôsobil pod hlavičkou Tsunami Záhorská Bystrica v mužskej extralige. Od sezóny 2015/2016 Tsunami Stupava už pôsobila pod terajším názvom a klubom - Tsunami Záhorská Bystrica. Viac informácií na predchádzajúcej web stránke - www.tsunami2006.eu

PREČO TO ROBÍME?
Florbal je pre nás viac ako len šport

Komunita
Veríme, že florbal je prostriedok, ktorým vytvárame prostredie pre zdravý charakterový rozvoj mladých ľudí. Veríme, že šport je prostriedkom na vytváranie vzťahov a vzájomné vzťahy vytvárajú komunity, v ktorých sa neskôr ľudia pohybujú a žijú.
Podpora
Vidíme v deťoch osobnosť a potenciál, ktorý majú. Snažíme sa rozvíjať vzájomnú komunikáciu a zdravé rešpektovanie sa. Sme presvedčení, že je vhodné podporovať snahu detí postupne sa zlepšovať v tom, čo robia. Pomôcť im odhaliť ich nadanie a rozvíjať ho.
Radosť
Snažíme sa vidieť v každom malom športovcovi bytosť, ktorú šport baví.
Usilujeme sa v deťoch prebudiť radosť z florbalu a zo športu všeobecne.

AKO TO ROBÍME?

Tímová spolupráca
Ponúkame deťom bezpečný priestor a učíme deti využívať všetky svoje individuálne zručnosti a schopnosti. Vedieme ich k tomu, aby ich vedome a nezištne ponúkli kolektívu a svojmu florbalovému tímu.
Rešpektujeme rozmanitosť kolektívu
Snahou nášho tímu je dotknúť sa charakterov detí, dúfajúc, že to robíme najvhodnejšie a najlepšie ako vieme. Rešpektujeme rozmanitosť kolektívu a z toho vyplývajúcu snahu o individuálny prístup vnímame ako výzvu, ktorú radi prijímame.
Ľudia, ktorí za tým stoja
Snažíme sa v tejto súvislosti získať do nášho trénerského kolektívu ľudí, ktorí sú otvorení učiť sa, spoznávať nové prístupy a reflektovať svoje snaženie na koučingových stretnutiach.

NAŠE ÚSPECHY

uspechy.JPG