top of page
Search
  • Moderátor

Obzrime sa za uplynulým rokom 2019

Updated: Jan 15, 2020Čo všetko sa udialo v TSUNAMI počas roka 2019? Víťazstvá striedali pády, smutné okamihy nahrádzali tie šťastné a niektorí prišli, iní zase odišli.


Začnime ale od začiatku. Začiatok roka bol z pohľadu výsledkov priam ideálny. Muži ale aj juniori predvádzali kvalitné výkony a stratili v lige minimum bodov, za čo boli aj patrične odmenení. Muži skončili základnú časť na 2. mieste s celkovým počtom bodov 48 (15 výhier, 1 výhra po predĺžení, 1 prehra po predĺžení a 5 prehier) a juniori na 4. mieste. Tí mali na konci základnej časti 41 bodov (12 výhier, 2 výhry po predĺžení, 1 prehra po predĺžení a 5 prehier). No, keď prišlo na rad Play-Off, juniorom až tak šťastie neprialo. So súperom z pod hrada Matúša Čáka - 1.FBC Trenčín, nedokázali vyhrať ani raz a tak vypadli už v prvej fáze vyraďovacej časti v pomere 3:0 na zápasy (6:7, 5:12 a 4:7) v prospech Trenčína. Muži narozdiel od juniorov potvrdili úlohu favorita a zdolali bratislavský Snipers hladko 3:0 na zápasy (3:2, 12:2 a 5:9). Horšie to už bolo v semifinále, kde narazili na košické ATU. Ako už býva zvykom, semifinále sa hrá dramaticky až do poslednej sekundy. A tak aj bolo. V čase 69:59 posledného piateho zápasu za nerozhodného stavu, či už zápasu, alebo celej série. Vsietil gól Martin Kubovič a poslal Tsunami do finále! Vo finále narazili muži na dobre známeho súpera - AS Trenčín. Tí nám mali čo odplácať, predsa len sme ich porazili už v jednom finále, ale aj v semifinále EuroFloorball Challenge. AS Trenčín, neviem či posilnení, alebo skôr nabudení Tomášom Kafkom nás porazili v piatom rozhodujúcom zápase v rozstrele samostatných nájazdov. Tak po burácajúcich oslavách postupu do finále, ostali chalanom len oči pre plač. Tsunami Záhorská Bystrica - vicemajstri Slovenska. Odstupom času si ale myslíme, že to je pekná cena, aj keď zlato je zlato..

Koniec sezóny znamenal koniec florbalu aj pre niektorých našich "florbalových legiend". Z paluboviek odišli Martin Lohazer a Tomáš Belzár. No nahradili ich mladšie ročníky. Návrat do Gajar nastal u Dávida Gondeka a "comeback" do Tsunami ohlásil Ľubomír Šimuna, ktorý bol pri bronzovej sezóne v rokoch 2014/2015. Na koniec spomeniem Olivera Kubaského a Maroša Kovaľa. Chalani išli skúsiť zahraničné štúdium v podobe Erasmu, takže aj títo dvaja z časti opustili na nejaký čas klub.

 

Nová sezóna prišla aj s novou halou. Prvé kolo s Nižnou bolo začiatkom pre našu novú viacúčelovú halu v Záhorskej Bystrici.

Na jeseň sa Tsunami predstavilo na medzinárodnom turnaji EuroFloorball Cup, ktorý sa konal v Malackách. Turnaj majstrov krajín z Nemecka, Maďarska, Nórska a Slovenska. Pre našich chalanov to bola veľká skúška, ako sú fyzicky pripravení. Skupinová fáza dopadla na výbornú a z prvej priečky postupovali do semifinále, kde sa stretli s AS Trenčín. Ideálna príležitosť vrátiť Trenčínu požičané. Po výhre 4:1 sme postúpili do finále, kde nás čakal nórsky súper Graeker IBK. Po dramatickom priebehu Tsunami zvíťazilo po samostatných nájazdoch a stalo sa víťazom EuroFloorball Cupu!


Rok 2019 sme ukončili priebežne na 2.mieste v aktuálnej sezóne. Forma postupne graduje a veríme, že rok 2020 začne a aj bude pokračovať na víťaznej vlne.


164 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page