top of page
Search
  • Moderátor

Tsunami zahájilo letnú prípravu

Situácia na Slovensku sa upokojuje a opatrenia sa viac a viac uvoľňujú. 4. fáza uvoľnenia znamenala pre florbal výbornú správu, letná príprava sa preto mohla naplno začať.


Minulú, nedohratú sezónu obsadili muži druhé miesto po základnej časti a do Play-Off si vybrali ŠK Lido Prírodovedec. Na nadstavbovú časť sa už všetci nedočkavo tešili, ale neočakávaná situácia s nákazou COVID-19 prekazila športový zážitok pre všetkých priaznivcov florbalu. Tsunami malo sezónu pekne rozbehnutú, keď svoju formu perfektne načasovala, čo ukázala aj výhra nad dovtedy suverénnym 1.FBC Trenčínom.


Muži svoj začiatok novej sezóny naplánovali na 8. júna. Tréningový proces povedie Jakub Horecký v spolupráci so Sabínou Šálovou, ktorá má s takouto formou kondičnej prípravy už mnoho skúseností. K mužom sa do letnej prípravy pripojili aj vybraní šikovní juniori a zatiaľ nespomínané letné posily o ktorých sa dozviete v najbližších dňoch. Celkovo je teda v hre okolo 30 hráčov. Tréningový proces bude prebiehať 4x do týždňa a v auguste sa pomaly začnú presúvať do haly a začnú prípravu už aj s hokejkami. Neskôr sú na pláne aj prípravné zápasy, ktoré majú za úlohu preveriť pripravenosť hlavne nových hráčov v kádri.Opýtali sme sa niektorých, ako sa pripravovali počas karantény a ako sa cítia po prvých ostrých tréningoch.- Leonard Haraslín s bratom Lucienom sa individuálne pripravovali spolu na workoutovom ihrisku.

" Počas prestávky som voľný čas využíval na zlepšenie svojich fyzických schopností. Hlavne na cviky s vlastnou váhou poprípade som to dopĺňal švihadlom. Z letnej prípravy mám zatiaľ veľmi dobrý pocit. Je vidieť, že sa znova stretla dobrá partia, odhodlaná makať naplno, doplnená novou krvou s jasným cieľom na nadchádzajúcu sezónu. " reagoval Lucien.
" Ako náhle sa začala karanténa a dalo sa chodiť aspoň trocha von, začal som 2-3 krát do týždňa jazdiť na bycikli s Dominikom Patákom, Na to brat priniesol domov knižku o workoute a začali sme spolu cvičiť. Chodievali sme každý deň na hrazdy, ktoré máme tu v Záhorskej Bystrici. Veľmi ma to chytilo. Bavilo ma to, že som na sebe videl veľký progress. Predtým som nevedel spraviť poriadne 2 zhyby, teraz sa dvíham so závažím na chrbte. Letnú prípravu hodnotím pozitívne a spolu s novými tvárami si myslím, že máme len jediný cieľ a to vrátiť titul majstra SR späť do Záhorskej Bystrice. " doplnil Leonard.


- Marco Machovič naberal hlavne na svalovej hmote.

" Zo začiatku som najmä veľa bicykloval, cvičil doma s vlastnou váhou a hral sa s hokejkou. Nakoľko fitnes centrá boli zatvorené, rozhodli sme sa s kamarátom kúpiť nejaké tie kotúče a vynahradiť si silové tréningy v pohodlí domova. Čo sa týka tréningov s tímom, tak tie sú zatiaľ super z môjho pohľadu, aj keď dajú riadne zabrať. Som rád ale, že môžeme už všetci spolu trénovať ako tím. Už sa neviem dočkať novej sezóny. " poznamenal Marco.

- Martin Sivák nenechal nič na náhodu a na svoju premiérovú sezónu s mužmi sa pripravoval poctivo každý deň.

" Keďže som mal zranenie asi dve kolá pred koncom základnej časti, tak som zo začiatku hlavne oddychoval a sústredil sa na technickú stránku. Potom som začal tak ľahšie trénovať, neskôr som pridal silové tréningy a v závere nejaké šprinty a vytrvalosť. Z prvých tréningov mám celkom fajn pocit, nevedel som čo od nich čakať, ale zatiaľ som sa cítil výborne. Kolektív je skvelý, motivácia veľká a konkurencia ešte väčšia. " poznamenal Martin.
1,100 views0 comments

Recent Posts

See All

תגובות


bottom of page